Mosse-lezing 2018 door Karin Spaink

De hedendaagse discussie over ‘identiteitspolitiek’ heeft een lange voorgeschiedenis. Nieuw is de heftigheid van het debat. Tegenstanders stellen dat de aandacht voor, bijvoorbeeld, lhbt-emancipatie, ‘links’ ondermijnt en veroordeelt tot machteloosheid. In de Mosse-lezing 2018 zal Karin Spaink betogen dat ‘identiteitspolitiek’ een voortzetting is van de aloude machtsstrijd met andere middelen – maar vooral: met andere stemmen. 


Identiteiten liggen volgens Spaink minder vast dan men denkt: de wereld is niet binair, identiteiten (en de definities daarvan) veranderen, kunnen met elkaar botsen, elkaar aanvullen of overlappen. Tussen man en vrouw, bijvoorbeeld, bestaat een baaierd aan mogelijkheden; seksuele preferenties zijn niet in graniet gehouwen; wat we onder ‘kleur’ en ‘ras’ verstaan verandert met de tijd; zelfs de definitie van ‘handicap’ is niet stabiel.


Dat identiteit fluïde is, betekent niet dat er geen basis overblijft voor gemeenschappelijkheid en politieke bondgenootschappen. Maar ons raster verdient verfijning, zo stelt Spaink. Wat hadden Annemarie Grewel en Pim Fortuyn gemeen, behalve de liefde voor schoothondjes?


Karin Spaink (1957) is schrijfster en columnist. Ze schreef onder meer over handicap en lichaamsbeleving, over seksueel geweld door vrouwen, over transseksualiteit, over de orenmaffia en – veel – over internet.



Algemene informatie:

Geplaatst door: connie_ihlia
Datum: 20 september 2018
Tijd: 17.30 - 18.30
Website: https://www.ihlia.nl/donderdag-20-september-mosse-lezing-2018-door-karin-spaink-tussen-grewel-en-fortuyn-identiteit-herzuiling-privilege-en-verschil/

Locatie:

Naam: OBA Theater (7e etage Centrale OBA)
Straat: Oosterdokskade 143
Postcode: 1011 DL
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

WIJdames in Antwerpen

WIJ organiseert maandelijks een laagdrempelige activiteit, zoals cultuur- en natuurwandelingen, kajakken in de zomer en twee keer per jaar een vrouwenfeest: we spreken bestuurslid Nathalie.

Lees verder

Hit Me Hard and Soft

Billie Eilish op het witte doek! De samenwerking met niemand minder dan James Cameron (Titanic, Avatar) zorgt voor een unieke 3D-ervaring waarin je de show van héél dichtbij beleeft.

Lees verder

Naar school met twee mama's

'Kijk mam, daar is ze, zij heeft twee mama's!' roept een van de klasgenootjes van onze dochter in de gang van de school. 'O, wat leuk lieverd', antwoordt haar moeder vrolijk.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden