Het belang van een inclusieve werkvloer

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 28 februari 2019
Tijd: 17:00-18:45
Type: Overige
Website: https://bit.ly/2tobm65

Locatie:

Naam: Amsterdamse Academische Club (AAC)
Straat: Oudezijds Achterburgwal 235
Postcode: 1012 DL
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Lezing door prof. Jojanneke van der Toorn over homo’s, lesbo’s, bi’s, transgenders en werk.


De Amsterdamse Academische Club organiseert dit seizoen een reeks voordrachten over (homo)seksualiteit, diversiteit, gender, en homocultuur.


In deze tweede lezing in de reeks spreekt Jojanneke van der Toorn, hoogleraar in Leiden, over de problemen die homo’s, lesbo’s en transgenders tegenkomen in het werk. Verbergen zij zich? Is het klimaat in het werk open of, zoals meestal, gesloten en exclusief hetero? Dit blijft een controversieel thema. Wat doen we eraan, wat kunnen we eraan doen, in organisaties? Hoe zorgen we dat zowel homo’s en hetero’s als transgenders in werksituaties daarover leren en zich prettig kunnen voelen?


Over de spreker


Prof. Dr. Jojanneke van der Toorn is bijzonder hoogleraar Inclusie van Lesbische, Homoseksuele, Biseksuele en Transgender (LHBT) Werknemers op het Werk, aan de Universiteit Leiden. Zij is deskundig op het gebied van diversiteit en inclusie op het werk, seksuele vooroordelen, sociale ongelijkheid en politieke ideologie. Vanuit haar leerstoel, in het leven geroepen door Workplace Pride en gefinancierd door KPN, tracht Van der Toorn een brug te slaan tussen wetenschap en praktijk met als doel bij te dragen aan effectief evidence-based diversiteitsbeleid.


Blijft u eten?


Na de lezing serveren wij, inmiddels traditioneel, een ‘clubschotel’ voor 15,45 euro. Een heerlijke verse huisgemaakte schotel door onze kok Johan voor een vriendelijke prijs en de mogelijkheid op tijd te vertrekken. Leden ontvangen 15% korting.


Programma donderdag 28 februari


17:00 uur inloop en borrel


17.30 uur start bijeenkomst


18.45 uur einde bijeenkomst


19.00 uur diner (optioneel)


Bezoek de website om aan te melden voor de bijeenkomst en het diner.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lesbisch met een man

We waren al zo'n tien jaar bij elkaar toen ze over gendertransitie begon. Ik wist dat die wens er was en had er geen moeite mee. Dacht ik toen. Nu de transitie zo goed als rond is, weet ik het niet meer. Wat zou jij doen?

Lees verder

Babygays

Hockey en plezier met queers onder elkaar: we spreken Leonoor en in haar stem schijnt continue de zon. Het is duidelijk dat het plezier van de Babygays ook het hare is.

Lees verder

SERA - Are You Sorry Now

'Het is een krachtige popballad waarin ik de rauwe emoties van liefdesverdriet en teleurstelling laat horen. Are You Sorry Now vertelt mijn verhaal — van alles geven, en toch met lege handen achterblijven.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden