Demonstreer mee tegen geweld tijdens Pride Amsterdam!
Omschrijving:
Demonstreer mee tegen geweld tijdens Pride Amsterdam!
COC, TNN, NNID en Trans United Nederland nodigen je uit om op zaterdag 1 augustus vanaf 10 uur mee te demonstreren tegen anti-LHBTI geweld. Pride Amsterdam organiseert die dag een corona-proof protest op het Amsterdamse Museumplein, tegen de vele recente gevallen van geweld tegen onze gemeenschap.
STOP HET GEWELD! Dat is onze oproep op 1 augustus. We willen dat de regering meer doet tegen anti-LHBTI-geweld. We willen een land waar iedereen zichtbaar zichzelf kan zijn, wat ook je seksuele oriëntatie, genderidentiteit, genderexpressie of geslachtskenmerken zijn. En wat ook je huidskleur, geslacht of achtergrond is. Een land zonder discriminatie en zonder discriminerend geweld.
Kom jij op 1 augustus ook naar het Museumplein?
Het was de afgelopen tijd bijna elke week raak. In Amsterdam Oost werd een mannenkoppel meerdere keren uitgescholden en aangevallen toen ze hand in hand over straat liepen. In zowel Rotterdam als Amsterdam werden transgender vrouwen belaagd in de metro. Op diverse plaatsen in het land werden mensen verwond met een glasscherf, van hun fiets getrapt en bewusteloos geslagen.
Ongeveer zeven op de tien LHBTI’s krijgen in hun leven te maken met fysiek of verbaal geweld om wie ze zijn. Jaarlijks doen zo’n 2000 mensen aangifte. Er worden per jaar minder dan tien daders voor LHBTI-discriminatie veroordeeld, vaak tot lage straffen. Bijna twee derde van de LHBTI’s past hun gedrag aan om geweld te voorkómen, bijvoorbeeld door niet meer hand in hand te lopen of in een andere genderexpressie dan hun voorkeur heeft.
Wij willen dat het geweld stopt en dat de regering ingrijpt. Om geweld te voorkómen vragen we het kabinet om meer en betere aandacht in het onderwijs. We willen dat er meer daders worden veroordeeld. Dat straffen bij discriminatie worden verhoogd. Dat scheldwoorden als ‘manwijf’ en ‘kankerhomo’ gelden als discriminatie, en niet als ‘dagelijks taalgebruik’ zoals sommige rechters vinden. We pleiten voor discriminatierechercheurs bij de politie. Ga naar coc.nl om het hele plan dat we onlangs overhandigden aan minister Grapperhaus (Veiligheid) te lezen.
Tot ziens op zaterdag 1 augustus op het Museumplein in Amsterdam!
Zie ook: https://pride.amsterdam/events/pride-is-protest/
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Verliefd op een man
Ik dacht niet dat ik het ooit ging zeggen, maar ik denk toch echt dat ik voor het eerst in mijn leven verliefd ben op een man. Gelukkig staat mijn vriendin er ook achter. Ik denk trouwens dat zij hetzelfde voelt voor deze man.
Lees verder
Roze Filmdagen 2025
Op woensdag 19 maart begint het twaalfdaags filmfestival met bijna 120 speelfilms, korte films en documentaires met LGBTQ+ gerelateerde thema's van over de hele wereld!
Lees verder
Nachtdieren
Raven van Dorst in de Verenigde Staten: 'Met alle ontwikkelingen van de afgelopen tijd in het achterhoofd, ben ik benieuwd wie daar 's nachts niet kan of wil slapen in het beloofde land…'
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden