Habibi. Het lief en leed van lgbt-moslims
Algemene informatie:
Geplaatst door: | |
Datum: | 17 maart 2021 |
Tijd: | 20:00-22:00 |
Type: | Debat |
Website: | https://humanistischverbond.be/activiteiten/info-habibi-het-lief-en-leed-van-lgbt-moslims-online-boekvoorstelling-en-gespreksavond/ |
Locatie:
Dit is een online event |

Omschrijving:
'Lgbt en moslim? Dat kan en mag toch niet? Bestaat dat wel?' Op het eerste gezicht lijkt het misschien een tegenstrijdigheid. Het roept vragen op, reacties van ongeloof, verwondering en onbegrip. Bij sommigen een mate van weerstand en zelfs weerzin.
Op basis van diepgaand onderzoek brengt Wim Peumans tien openhartige en vaak ontroerende portretten van lgbt-moslims in België en Nederland. Uit de verhalen spreekt een strijd tussen twee werelden: de wereld van de ouders en die van de lgbt's. Gekneld tussen hoop en angst, verwachtingen en dromen, spreken en zwijgen, ontkenning en acceptatie, familie en seksualiteit, God en zichzelf, zijn de mannen en vrouwen in dit boek vooral op zoek naar liefde: iemand die ze habibi – mijn liefje – kunnen noemen.
De auteur Wim Peumans (1984) is schrijver. Hij behaalde een doctoraat in antropologie (KU Leuven) en was verbonden aan de universiteiten van Kent (Canterbury) en Witwatersrand (Johannesburg). Wim publiceerde twee bekroonde academische boeken over seksualiteit, migratie en religie. Met Een zachte anarchist schreef hij de biografie van zijn vader, politicus Jan Peumans.
Khalid Benhaddou is imam en onder meer directeur van CIRRA, coördinator Onderwijsnetwerk Islamexperten, voorzitter Platform Vlaamse Imams en Moslimdeskundigen en opdrachthouder Diversiteit aan de Universiteit Gent.
Jaouad Alloul is een multidisciplinair kunstenaar, artiest en ondernemer, die zich inzet voor lgbt-rechten in de islam en daarbuiten.
De moderator Raf Njotea is scenarist voor televisie en film, moderator en columnist (voor o.a. De Standaard, De Morgen), gespecialiseerd in taal, diversiteit en identiteit.
Inschrijvingen en info
Deelname is gratis. U kunt zich inschrijven via de website.
Op 16 maart ontvangt u een e-mail met de link voor de Zoom-sessie en verdere praktische info.
Meer informatie: secretariaat@humanistischverbond.be, T 03 233 70 32 (tijdens kantooruren).
Reacties
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
I Kissed a Girl
Queer datingshow voor vrouwen! Zal die eerste kus leiden tot een match made in heaven? Of ligt de concurrentie op de loer en ontstaat er een onverwachte aantrekkingskracht met een andere dame in het huis?
Lees verderRelatie of wereldreis?
Ik wil een jaar op reis, maar mijn vriendin vindt dat niks. Ik wil haar niet kwijt, maar krijg vast enorme spijt als ik mijn droom niet verwezenlijk. Ik wil per se weg, hoe houd ik het goed met haar?
Lees verderPride verboden in Hongarije
'Dit is geen kinderbescherming, dit is fascisme,' reageert de organisatie van Budapest Pride. Zij zijn van plan om de Pride op 28 juni door te laten gaan, ondanks het risico op hoge boetes.
Lees verder