Queer Film Festival Utrecht - filmvertoning 'Pariah'
Omschrijving:
Pathé doet dit jaar voor de derde keer mee met het Queer Film Festival Utrecht (QFFU). De films Charlatan, Pariah en Cicada zijn eind augustus te zien bij Pathé Utrecht Leidsche Rijn en Pathé Rembrandt. Bij alle vertoningen verzorgt de QFFU een inleiding om de film meer duiding te geven. De Utrechtse stadsdichter Fred Penninga zal de prachtige film Charlatan verrijken met live ‘spoken word’.
Pathé heeft als doel om een grote diversiteit aan films te delen met een groot publiek, waaronder verhalen over en gemaakt door mensen van verschillende achtergronden. Film heeft de kracht om ogen te openen, om bezoekers zich te laten onderdompelen in het leven van iemand anders. Tijdens speciale filmweken licht Pathé onderwerpen zoals diversiteit & inclusiviteit, gender en LHTBIQ+ extra uit. Sinds 2004 organiseert Pathé maandelijks succesvolle Pride Nights in 14 bioscopen en afgelopen augustus werd voor de 2e keer de Pride Week georganiseerd rond de Amsterdam Pride, waarbij de mooiste en beste films worden vertoond rond LHTBIQ+. Tijdens het Queer Film Festival Utrecht dit jaar worden bij de twee bioscopen van Pathé in Utrecht de drie krachtige films Charlatan, Pariah en Cicada vertoond.
Queer Film Festival Utrecht
Het Queer Film Festival Utrecht (www.qffu.nl) is sinds 2019 hét LHBTQI+ filmfestival van Utrecht en heeft een diverse programmering op het vlak van LHBTQI+ films in combinatie met een amuserend en verdiepend randprogramma. Tijdens het QFFU staan diversiteit, inclusiviteit en toegankelijkheid centraal. Er staan ruim 30 films op het programma, variërend van shorts tot documentaires en van premières tot moderne klassiekers.
Het festival vindt plaats van vrijdag 20 tot en met zondag 29 augustus. Het programma is door de gehele stad Utrecht te zien op 17 verschillende locaties. Utrecht wordt daarmee één grote bioscoop: op straat, in cafés, in buurthuizen, in restaurants, in bioscopen en bij culturele organisaties. Pathé Utrecht Leidsche Rijn en Pathé Rembrandt zullen ook meedoen aan de filmvertoningen.
Programma Pathé Rembrandt en Pathé Utrecht Leidsche Rijn
22-8: Pathé Leidsche Rijn 20:00 Charlatan + ingeleid met spoken word door Utrechtse stadsdichter Fred Pennniga
25-8: Pathé Rembrandt 19:00 Pariah + ingeleid door een host vanuit het QFFU
29-8: Pathé Rembrandt: 16:00 Cicade + ingeleid door een host vanuit het QFFU
Pariah
Alike woont in Brooklyn en gaat op zoek naar wie ze is. Ze moet de verschillende kanten van haar identiteit proberen te balanceren terwijl ze volwassen wordt. In haar zoektocht komen vriendschappen op scherp te staan, wordt ze verliefd met het risico op een gebroken hart en loopt ook de relatie met haar ouders niet altijd op rolletjes. Met dit debuut zette regisseur Dee Rees zichzelf op de kaart en gaf ze een stem aan een queer vrouw van kleur. Alikes reis is er dan ook een die het grote doek verdient en Rees maakt het een geweldige ervaring om met haar mee te gaan op deze tocht.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
The Giver & Garden of Hera
Chappell Roan 'gets the job done' en maakte een nieuwe single. OGENE trakteert ons op het nieuwe album Garden of Hera: 'een muzikaal epos vol strijkers, lyrische metaforen en vocale harmonieën.'
Lees verder
Vier Queer Cinema!
Roze Filmdagen 2025: het is de 28ste editie, met een mooi programma en een brede selectie aan internationale queer cinema, variërend van speelfilms en documentaires tot korte films!
Lees verder
Kaboom 2025
Lesbian Space Princess – A Queer as F*CK Sci-Fi Comedy is toegevoegd aan de competitie feature films van het Kaboom Animation Festival 2025, van 21 t/m 30 maart in Amsterdam, Utrecht én online.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden