Gender & Next Generation met Diederik Kreike

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 6 maart 2022
Tijd: 14:00-15:00
Type: Overige
Website: https://www.queergeschiedenismaand.nl/programma/what-a-genderful-world/

Locatie:

Naam: Wereldmuseum
Straat: Willemskade 25
Postcode: 3016 DM
Plaats: Rotterdam
Provincie: Zuid-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Gender & Next Generation met Diederik Kreike, in expositie What A Genderful World


Over opgroeien, zelfontdekking en het belang van genderdiverse representatie anno 2022


Hoe wordt er wereldwijd en door de tijd heen tegen gender aan gekeken? Welke rol speelt cultuur in hoe we iets als mannelijk of vrouwelijk zien? Is genderfluïditeit een onderwerp van de laatste tijd?


De tentoonstelling What A Genderful World die deze en meer onderwerpen aan de orde stelt is nog tot en met 27 maart te zien in het Wereldmuseum. Tijdens Queer Geschiedenismaand vinden er rondleidingen door de tentoonstelling en een online lezing plaats.


Lezing en rondleidingen


Wonu Veys, conservator van de tentoonstelling geeft op dinsdag 1 maart een online lezing over de wereldwijde diversiteit aan genderidentiteiten.


In het weekend zijn er fysieke rondleidingen in de tentoonstelling. Op zaterdag geeft modeontwerper Berend Bus een reactie op de fashionitems in de tentoonstelling en vertelt over de rol van sociale normen op zijn eigen ontwerpproces.


Op zondag neemt Diederik Kreike je mee in hoe de nieuwste generatie tegen beperkende hokjes van genderidentiteit en seksuele oriëntatie aankijkt. Tijdens de rondleidingen is er volop gelegenheid om in gesprek te gaan.


Let op: voor de rondleidingen hanteren we de dan geldende coronamaatregelen.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Vier Queer Cinema!

Roze Filmdagen 2025: het is de 28ste editie, met een mooi programma en een brede selectie aan internationale queer cinema, variërend van speelfilms en documentaires tot korte films!

Lees verder

Kaboom 2025

Lesbian Space Princess – A Queer as F*CK Sci-Fi Comedy is toegevoegd aan de competitie feature films van het Kaboom Animation Festival 2025, van 21 t/m 30 maart in Amsterdam, Utrecht én online.

Lees verder

Edisons 2025

Froukje 'is een songwriter van het hoogste niveau (…). Een jonge geest met een oude ziel' en 'een ervaren taalkunstenaar.' Elmer 'is een frisse, opvallende persoon en artiest' – zij wonnen een Edison!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden