Queer Gaze Tour met Alex Kain

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 19 maart 2023
Tijd: 11:30-12:30
Type: Overige
Website: https://www.queergeschiedenismaand.nl/programma/queer-gaze-tour-met-alex-kain/

Locatie:

Naam: Amsterdam Museum
Straat: Amstel 51
Postcode: 1018 DR
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

In deze rondleiding maken bezoekers kennis met het rijke verleden en heden van de Amsterdamse lhbtiq+-gemeenschap. Gastrondleiders die deel uitmaken van diverse lhbtiq+-community en bewegingen vertellen verhalen in relatie tot de collectie van het Amsterdam Museum.


Er is aandacht voor kunstwerken en objecten die de lhbtiq+-gemeenschap expliciet zichtbaarheid geven, maar ook daar waar nog. Verhalen van ongelijkwaardigheid, onrecht en onderdrukking en verhalen van trots, collectiviteit en activisme.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Kaboom 2025

Lesbian Space Princess – A Queer as F*CK Sci-Fi Comedy is toegevoegd aan de competitie feature films van het Kaboom Animation Festival 2025, van 21 t/m 30 maart in Amsterdam, Utrecht én online.

Lees verder

Edisons 2025

Froukje 'is een songwriter van het hoogste niveau (…). Een jonge geest met een oude ziel' en 'een ervaren taalkunstenaar.' Elmer 'is een frisse, opvallende persoon en artiest' – zij wonnen een Edison!

Lees verder

Geen meerouderschapswet?!

Kabinetsbesluit onbegrijpelijk: 'Het kabinet laat kinderen en ouders in meeroudergezinnen hiermee keihard vallen.' COC Nederland en Meer dan Gewenst willen in gesprek met het kabinet.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden