Expo: Embrace
Omschrijving:
Taboedoorbrekende LHBT+ expositie in Oude Lutherse Kerk
De eeuwenoude Oude Lutherse Kerk opent haar deuren voor een krachtige boodschap van inclusie en acceptatie. Dit maakt de weg vrij voor de gedurfde expositie met werk van kunstenaar Arjan Spannenburg, die zijn schijnwerpers richt op LHBT+ acceptatie.
Het evenement zal drie weekenden lang plaatsvinden op vrijdag, zaterdag en zondag. Het publiek wordt niet alleen uitgenodigd om de expositie te bekijken, maar ook om hun standpunt te visualiseren door deel te nemen aan een interactief kunstwerk.
> Meer over de expo lees je hier. <
Arjan Spannenburg staat bekend om zijn aangrijpende kunstwerken die maatschappelijke thema's belichten. Zijn werk daagt kijkers uit om stil te staan bij vooroordelen en discriminatie en is een inspiratie tot verandering. Deze expositie, gericht op LHBT+ acceptatie, is daar geen uitzondering op. De kunstwerken nodigen uit tot reflectie en discussie en vieren de diversiteit van de menselijke ervaring.
De expositie bestaat uit vier locaties binnen de kerk, elk met een verschillende thema:
De Kerkzaal: Hier worden kunstwerken getoond die de link leggen tussen homoseksualiteit en religie, geïnspireerd door Johannes de Doper en Saint Sebastian. Deze werken onderzoeken de complexiteit en de geschiedenis van seksuele diversiteit binnen religieuze contexten.
De Domineesgang: In deze ruimte hangt de serie "ESTRANGED", die gaat over jongeren die in de loop van de tijd van zichzelf vervreemd raakten door hun gender of seksualiteit. Deze kunstwerken reflecteren op de persoonlijke en emotionele reis van deze jongeren.
De Tetterodebibliotheek: Deze zaal herbergt een diversiteit aan werken, waaronder een interactief kunstwerk waar bezoekers uitgedaagd en bewust gemaakt worden van hun macht en invloed ten aanzien van LHBT-rechten. Dit werk nodigt uit tot actieve deelname en zelfreflectie en daagt bezoekers uit om na te denken over hun eigen rol in de samenleving.
De (afgesloten) Senaatzaal: Hier zijn een aantal explicietere werken te zien die de diepere gevoelens van verlangen vertolken. Deze kunstwerken bieden een intieme en soms confronterende kijk op de innerlijke belevingswereld van LHBT-individuen.
Naast de kunstwerken zelf zullen er verschillende evenementen worden georganiseerd om de dialoog te stimuleren, waaronder bezinningsbijeenkomsten en op verzoek interactieve rondleidingen waar de kunstenaar toelichting zal geven op zijn werk en de boodschap erachter.
Kom en ervaar deze unieke expositie die kunst en gemeenschap samenbrengt in de prachtige en historische setting van de Oude Lutherse Kerk.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Verliefd op een man
Ik dacht niet dat ik het ooit ging zeggen, maar ik denk toch echt dat ik voor het eerst in mijn leven verliefd ben op een man. Gelukkig staat mijn vriendin er ook achter. Ik denk trouwens dat zij hetzelfde voelt voor deze man.
Lees verder
Roze Filmdagen 2025
Op woensdag 19 maart begint het twaalfdaags filmfestival met bijna 120 speelfilms, korte films en documentaires met LGBTQ+ gerelateerde thema's van over de hele wereld!
Lees verder
Nachtdieren
Raven van Dorst in de Verenigde Staten: 'Met alle ontwikkelingen van de afgelopen tijd in het achterhoofd, ben ik benieuwd wie daar 's nachts niet kan of wil slapen in het beloofde land…'
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden