International Transgender Day of Visibility

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 31 maart 2021
Tijd: 00:00-23:59
Type: Groot Event
Website: https://workplacepride.org/activity/international-transgender-day-of-visibility-2/

Locatie:

Dit is een online event

Omschrijving:

De Internationale Dag van Transgendervisibiliteit (Engels: International Transgender Day of Visibility) is een dag om mensen bewust te maken van de discriminatie waar transgenders wereldwijd mee te maken hebben. De dag vindt sinds 2009 jaarlijks plaats op 31 maart.


De dag was verzonnen door activist Rachel Crandall uit de Amerikaanse staat Michigan. De dag is ontstaan door een gebrek aan dagen die voor het bewustzijn van de situatie voor transgenders zijn. Een andere transgender-geörienteerde dag is de Internationale Transgender Gedenkdag, maar deze is meer gericht mensen die als slachtoffer van haatcriminaliteit zijn omgekomen en minder op de levende transgenders.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Queer Geschiedenismaand

Dit jaar is het de vijfde editie en IHLIA presenteert een database met daarin 40 objecten met queer thematiek uit 40 verschillende museale en archiefcollecties in Nederland.

Lees verder

Verliefd op een man

Ik dacht niet dat ik het ooit ging zeggen, maar ik denk toch echt dat ik voor het eerst in mijn leven verliefd ben op een man. Gelukkig staat mijn vriendin er ook achter. Ik denk trouwens dat zij hetzelfde voelt voor deze man.

Lees verder

Roze Filmdagen 2025

Op woensdag 19 maart begint het twaalfdaags filmfestival met bijna 120 speelfilms, korte films en documentaires met LGBTQ+ gerelateerde thema's van over de hele wereld!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden