Italië staat burgerlijk partnerschap toe

 

rainbow rome                           Beeld via Towleroad.com

 

Sommigen noemen het een succes, anderen een succesje.

Hoe dan ook, het Italiaanse parlement heeft woensdagavond de invoering van het civiel partnerschap voor paren van hetzelfde geslacht goedgekeurd, met 372 stemmen voor en 51 stemmen tegen (en 99 onthoudingen).

Het is een overwinning voor premier Matteo Renzi, na jaren van getorpedeerde wetsvoorstellen, en vooral ook een gevoelige nederlaag voor de Rooms-Katholieke Kerk. Maar niet helemaal, want de kerk heeft, samen met enkele centrumrechtse partijen, weten te bedingen dat binnen de nieuwe wet adoptie van (elkaars) kinderen niet mogelijk wordt. Een Italiaans parlement-lid zegt daarover tegen de New York Times: “Eigenlijk is deze wet nu al verouderd. We lopen twintig jaar achter op andere landen.“

Woensdagavond baadden de Trevi Fontein en het Colloseum in Rome in regenbooglicht, en gingen mensen de straat op om hun blijdschap te uiten over de nieuwe wet.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Waarheidsbubbels

Magisch goed: Susanne las het boek van Lieke Marsman, 'Op een andere planeet kunnen ze me redden', over waarheid, wetenschap en ratio, maar meer nog over hoop en leven.

Lees verder

my sweet nasty lunacy

Queerpop voor de hysterische femme: Woman Folly is een queer en feministisch antwoord op het personage Vrouwe Zotte uit Lof der Zotheid van Erasmus - een solo van Hélène Vrijdag.

Lees verder

All Inclusive Curaçao

'Waarom blijft queer zijn zo'n taboe op de eilanden?' Een krachtig verhaal over de mensen die, ondanks de maatschappelijke druk en de onzichtbaarheid, hun weg vinden om zichzelf te zijn.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden