Feminisme in stripvorm

 

miss marvel                           Miss Marvel

Vroeger waren stripverhalen het exclusieve terrein van (blanke) jongens en mannen. Maar de laatste jaren zijn vrouwelijke tekenaars en schrijvers in opmars in de wereld van comics. Bijvoorbeeld in een geheel nieuw discipline: de stripjournalistiek. 

Tijdens de Stripdagen Haarlem 2016 van 1 t/m 12 juni kun je kennis maken met stripjournalistiek in de tentoonstelling Drawing Modern Feminism.

In een wereld waarin nieuwsvoorziening wordt beheerst door clickbait, headlines en hoaxes, en niemand tijd heeft voor duizend woorden, zegt beeld des te meer. Vandaar de groeiende populariteit van stripjournalistiek.

Ook leidt de toenemende digitalisering van deze tijd tot een revival van het feminisme, in een nieuwe gedaante: die van inclusiviteit.

In Drawing Modern Feminism pakken jonge, vrouwelijk stripmakers een aantal hedendaagse thema's bij de kop, zoals: vrouwenrechten, vrouwen en gezondheidszorg, gendertransitie en 'becoming muslim miss manga'.

In het kader van de expositie organiseert LOVER op 9 juni een workshop/debat over stripjournalisitiek. 

 

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Hit Me Hard and Soft

Billie Eilish op het witte doek! De samenwerking met niemand minder dan James Cameron (Titanic, Avatar) zorgt voor een unieke 3D-ervaring waarin je de show van héél dichtbij beleeft.

Lees verder

Naar school met twee mama's

'Kijk mam, daar is ze, zij heeft twee mama's!' roept een van de klasgenootjes van onze dochter in de gang van de school. 'O, wat leuk lieverd', antwoordt haar moeder vrolijk.

Lees verder

Ze wil naar een parenclub

Ik ben totaal uit mijn doen. Ik heb echt geen zin in zoiets. Erger nog: nu ik weet dat mijn vrouw wel oren heeft naar zo'n ervaring, bekijk ik haar anders. Ik heb geen zin meer in seks met haar.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden