Babyrel in medialand

 

 

 

De moeders, meemoeders en wensmoeders onder ons was het wellicht al opgevallen en ook bij Zij aan Zij ontkomen we er niet aan: in de media is de - tegenwoordig welhaast jaarlijkse  - rel rond geboorten en zwangerschap weer losgebroken. Wel of niet thuis bevallen; wel of niet onder begeleiding; met of zonder pijnstilling; het is zo onderhand een nationaal heet hangijzer waarbij vergeleken de Zwarte Piet-discussie kinderspel is.

Eerder deze maand begon het allemaal met een verdrietig artikel van de hand van twee NRC-journalisten die hun ongeboren zoontje verloren en antwoord zochten op de vele vragen waarmee zij in de nasleep hiervan zaten. Het duurde niet lang of de KNOV (de beroepsvereniging van verloskundigen) bemoeide zich ermee, in de persoon van Beatrijs Smulders. Aangezien de naam van deze mevrouw bij sommige Nederlandse vrouwen, onder wie Claudia de Breij, het effect heeft van een rode lap op een stier, liet een pittige online discussie niet lang op zich wachten.

Maar wat wij ons afvragen is: de stoere thuisbaarmoeder die haar bevalling in haar eigen vertrouwde omgeving afhandelt, of de voorzichtige moeder die een prettig verlopende bevalling in het ziekenhuis verkiest – hebben zij gewoon niet allebei gelijk?  

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lesbisch met een man

We waren al zo'n tien jaar bij elkaar toen ze over gendertransitie begon. Ik wist dat die wens er was en had er geen moeite mee. Dacht ik toen. Nu de transitie zo goed als rond is, weet ik het niet meer. Wat zou jij doen?

Lees verder

Babygays

Hockey en plezier met queers onder elkaar: we spreken Leonoor en in haar stem schijnt continue de zon. Het is duidelijk dat het plezier van de Babygays ook het hare is.

Lees verder

SERA - Are You Sorry Now

'Het is een krachtige popballad waarin ik de rauwe emoties van liefdesverdriet en teleurstelling laat horen. Are You Sorry Now vertelt mijn verhaal — van alles geven, en toch met lege handen achterblijven.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden