Istanbul Pride foto wint Pride Photo Award 2016

 

 

Een foto van een deelneemster van de verboden Istanbul Pride 2016, achter een haag van oproerpolitie, is de winnaar geworden van de 6e editie van de internationale Pride Photo Award. De foto is gemaakt door de Turkse fotojournalist Akin Celiktas.

Margriet van der Linden, bestuursvoorzitter van Pride Photo Award: "We zijn enorm trots op deze winnaar. Zowel de jonge vrouw in de foto als de fotograaf tonen grote moed om, tegen alle repressie in, te kiezen voor zichtbaarheid. Dit gaat over vrijheid; de vrijheid om jezelf te mogen zijn, vrijheid van samenkomst en persvrijheid. Dat gaat iedereen aan, hier in Nederland, en overal ter wereld."

De Pride Photo Award 2016 wordt op 16 september a.s. uitgereikt in de Oude Kerk in Amsterdam.

 

 

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Hit Me Hard and Soft

Billie Eilish op het witte doek! De samenwerking met niemand minder dan James Cameron (Titanic, Avatar) zorgt voor een unieke 3D-ervaring waarin je de show van héél dichtbij beleeft.

Lees verder

Naar school met twee mama's

'Kijk mam, daar is ze, zij heeft twee mama's!' roept een van de klasgenootjes van onze dochter in de gang van de school. 'O, wat leuk lieverd', antwoordt haar moeder vrolijk.

Lees verder

Ze wil naar een parenclub

Ik ben totaal uit mijn doen. Ik heb echt geen zin in zoiets. Erger nog: nu ik weet dat mijn vrouw wel oren heeft naar zo'n ervaring, bekijk ik haar anders. Ik heb geen zin meer in seks met haar.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden