Zij aan Zij blijft op voor Milk

 

Hoe later het uur, des te beter de film.

Voor nachtuiltjes is Milk (2008), vanavond op NPO 3, een absolute aanrader.

Milk vertelt het verhaal van de legendarische Harvey Milk (gespeeld door Sean Penn, die hiervoor een Oscar kreeg). Harvey Milk was wethouder in San Francisco en kwam als eerste politicus in de Amerikaanse geschiedenis uit de kast. 

We schrijven de roerige jaren '70; de tijd van politierazzia's in bars, maar ook van groeiend zelfbewustzijn en weerbaarheid in de homogemeenschap. Mooi is te zien hoe in die jaren de homogemeenschap en lesbische gemeenschap nader tot elkaar komen, na lang twee gescheiden werelden te zijn geweest. De toenadering tussen de twee communities zou uiteindelijk in een stroomversnelling raken in de jaren '80, met de AIDS epidemie. Maar zover gaat het verhaal van Milk niet. De film eindigt met de dood van Harvey Milk in 1978, als hij door een politieke rivaal, de conservatief Dan White, wordt vermoord. 

Milk is een eerbetoon aan een man die een cruciale rol heeft gespeeld in het (politieke) bewustwordingsproces van de Amerikaanse gay community.

 

Milk

Vrijdag 19 augustus

NPO 3

23.50 - 01.50 uur

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Hit Me Hard and Soft

Billie Eilish op het witte doek! De samenwerking met niemand minder dan James Cameron (Titanic, Avatar) zorgt voor een unieke 3D-ervaring waarin je de show van héél dichtbij beleeft.

Lees verder

Naar school met twee mama's

'Kijk mam, daar is ze, zij heeft twee mama's!' roept een van de klasgenootjes van onze dochter in de gang van de school. 'O, wat leuk lieverd', antwoordt haar moeder vrolijk.

Lees verder

Ze wil naar een parenclub

Ik ben totaal uit mijn doen. Ik heb echt geen zin in zoiets. Erger nog: nu ik weet dat mijn vrouw wel oren heeft naar zo'n ervaring, bekijk ik haar anders. Ik heb geen zin meer in seks met haar.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden