Twee minderjarige lesbiennes gearresteerd in Marokkko

In de Marokkaanse stad Marrakesh zijn deze week twee minderjarige meisjes gearresteerd omdat ze betrapt werden terwijl zij elkaar zoenden. De twee worden vrijdag aan de rechter voorgeleid. Hen wordt 'losbandige en tegennatuurlijke handelingen met iemand van hetzelfde geslacht' ten laste gelegd. Hierop staat in Marokko een vrijheidsstraf van minimaal 6 maanden tot maximaal 3 jaar. Een Marokkaanse mensenrechtenorganisatie heeft een advocaat op de zaak gezet.

De 16-jarige Sanaa en de 17-jarige Hajar werden stiekem gefilmd toen zij op het dak van een gebouw met elkaar zoenden. De foto werd naar de familie van een van de meisjes gestuurd, die daarop haar dochter aangaf bij de politie.   

 

 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Queer Geschiedenismaand

Dit jaar is het de vijfde editie en IHLIA presenteert een database met daarin 40 objecten met queer thematiek uit 40 verschillende museale en archiefcollecties in Nederland.

Lees verder

Verliefd op een man

Ik dacht niet dat ik het ooit ging zeggen, maar ik denk toch echt dat ik voor het eerst in mijn leven verliefd ben op een man. Gelukkig staat mijn vriendin er ook achter. Ik denk trouwens dat zij hetzelfde voelt voor deze man.

Lees verder

Roze Filmdagen 2025

Op woensdag 19 maart begint het twaalfdaags filmfestival met bijna 120 speelfilms, korte films en documentaires met LGBTQ+ gerelateerde thema's van over de hele wereld!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden