20 uur journaal: Koning bij COC Nederland

 

Vanavond zag je in het 20 uur journaal een item over het bijzondere bezoek van koning Willem-Alexander aan COC Nederland, ter ere van hun 70 jarige jubileum. Maria van Oosten, uitgever en hoofdredacteur van Zij aan Zij was erbij en het is voor het eerst dat een koning of koningin een belangenorganisatie voor LHBT-ers bezoekt. Waarschijnlijk voor het eerst ter wereld.

"Bijzonder, een eer en een steun in de rug", vindt COC Nederland. "De symbolische waarde is heel groot." "Ik denk dat deze beelden de wereld over zullen gaan", zegt Tanja Ineke, voorzitter het COC. "Stoer van de koning dat hij komt", vindt Nick, een van de aanwezigen.

Video: Kijk hier naar het NOS journaal (npo.nl, vanaf 12.05 min.) en lees meer in de volgende Zij aan Zij.

foto: COC

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lesbisch met een man

We waren al zo'n tien jaar bij elkaar toen ze over gendertransitie begon. Ik wist dat die wens er was en had er geen moeite mee. Dacht ik toen. Nu de transitie zo goed als rond is, weet ik het niet meer. Wat zou jij doen?

Lees verder

Babygays

Hockey en plezier met queers onder elkaar: we spreken Leonoor en in haar stem schijnt continue de zon. Het is duidelijk dat het plezier van de Babygays ook het hare is.

Lees verder

SERA - Are You Sorry Now

'Het is een krachtige popballad waarin ik de rauwe emoties van liefdesverdriet en teleurstelling laat horen. Are You Sorry Now vertelt mijn verhaal — van alles geven, en toch met lege handen achterblijven.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden