Bar Vivelavie gaat dicht

Vivelavie

Nog een paar weken en dan sluit Mieke Martelhoff haar Bar Vivelavie aan de Amstelstraat. Daarmee verdwijnt een belangrijke kroeg voor lesbo’s. Na 37 jaar vindt ze het welletjes. In de jaren sinds 1980 werd Martelhoff een icoon in de scene. De sluiting wordt dan ook het einde van een tijdperk, schreef Richard van de Crommert in Telegraaf.

Mieke Martelhoff (70) stopt met Vivelavie omdat ze wil leven zonder de verantwoordelijkheid en zorgen voor de bar. Ook wil ze meer tijd besteden aan haar vriendin Roos. "Drie jaar geleden hebben we allebei een nieuwe fiets gekocht. Daar hebben we nog steeds geen tochtje op gemaakt. Als je jong bent, dan heb je nog je hele leven voor je. Tot mijn 68e dacht ik zo, maar het leven is eindig, dat dringt nu pas goed tot me door. Ik wil nu andere dingen gaan doen. Geloof me: ik heb veel zin in de toekomst.”

Martelhoff is van plan nog één keer een Coyote Ugly- feest te organiseren. "Nog hooguit vier weken blijft de tent open. Daarna is het definitief verleden tijd voor Vivelavie. De afgelopen dagen deelde Martelhoff haar besluit aan een paar vaste klanten mee. Met de sluiting van Vivelavie is alleen Saarein in de Jordaan over als laatste Amsterdams café met een lesbische doelgroep."

Lees het hele artikel hier.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Kaboom 2025

Lesbian Space Princess – A Queer as F*CK Sci-Fi Comedy is toegevoegd aan de competitie feature films van het Kaboom Animation Festival 2025, van 21 t/m 30 maart in Amsterdam, Utrecht én online.

Lees verder

Edisons 2025

Froukje 'is een songwriter van het hoogste niveau (…). Een jonge geest met een oude ziel' en 'een ervaren taalkunstenaar.' Elmer 'is een frisse, opvallende persoon en artiest' – zij wonnen een Edison!

Lees verder

Geen meerouderschapswet?!

Kabinetsbesluit onbegrijpelijk: 'Het kabinet laat kinderen en ouders in meeroudergezinnen hiermee keihard vallen.' COC Nederland en Meer dan Gewenst willen in gesprek met het kabinet.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden