Transgender op straat

Eva Jinek op KRO-NCRV: 'Je kent het wel. Dat gevoel dat iedereen je gek aankijkt. En stel je nu eens voor dat dat niet komt doordat je een melksnor hebt of je mascara is uitgelopen op de fiets. Maar doordat je gewoon jezelf probeert te zijn. Zo voelen transgenders zich elke dag.

Hoe dat is, laat de nieuwssite Mic zien in een video. En die komt binnen. Want de makers laten niet alleen transgenders vertellen over hun ervaringen, ze gaan ook met hen de straat op. Daar filmen ze hoe er naar transgenders gekeken wordt. Ze kunnen de blikken op een waarheidsgetrouwe manier vastleggen doordat ze camera’s gebruiken die niet direct te zien zijn. En geloof ons, vriendelijk is anders.'

 

'Is het mijn kaaklijn? Is het mijn voorhoofd? Denken mensen dat ik op een man lijk?' De video begint met dit citaat van Serena Daniari, één van de transgenders die haar verhaal vertelt. Ze is schrijver, producer, blogger en transgenderactivist.

Ook is Serena degene die dit project is begonnen. En wel om iedereen die niet tot de transgendercommunity behoort te laten zien wat de impact is van transfobie. Oftewel: het bang zijn voor en discrimineren van transgenders.'

Lees het hele artikel van Eva Jinek op de website van KRO-NCRV.

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Kaboom 2025

Lesbian Space Princess – A Queer as F*CK Sci-Fi Comedy is toegevoegd aan de competitie feature films van het Kaboom Animation Festival 2025, van 21 t/m 30 maart in Amsterdam, Utrecht én online.

Lees verder

Edisons 2025

Froukje 'is een songwriter van het hoogste niveau (…). Een jonge geest met een oude ziel' en 'een ervaren taalkunstenaar.' Elmer 'is een frisse, opvallende persoon en artiest' – zij wonnen een Edison!

Lees verder

Geen meerouderschapswet?!

Kabinetsbesluit onbegrijpelijk: 'Het kabinet laat kinderen en ouders in meeroudergezinnen hiermee keihard vallen.' COC Nederland en Meer dan Gewenst willen in gesprek met het kabinet.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden