Ze drinkt te veel

'Eigenlijk ontdekte ik het niet zelf. Een goede vriend wees op het overmatige drinken van mijn vriendin. Toegegeven, alles is bedekt onder een dikke laag 'gezelligheid'. We zijn al ruim een jaar samen en gek met elkaar. Dat beklinken we regelmatig met een glaasje. Alleen gaat er bij mij niet zoveel doorheen als bij haar. Zit ik aan glas twee, dan kiepert zij nummer vijf naar achter.

Er gaat geen dag voorbij dat ze niet drinkt. Ze kan er niet buiten, dat realiseer ik me nu wel.

Waarschijnlijk consumeert ze ook meer alcohol dan ik zie. De lege flessen bij haar in huis zijn niet alleen van drinksessies met mij. Ik heb het een paar keer voorzichtig aangekaart, maar mijn lief ontkent dat ze een probleemdrinker is. Ze raakt duidelijk geïrriteerd zodra ik erover begin.

We dachten al aan samenwonen, maar ik heb daar inmiddels sterke twijfels over. Sowieso heb ik geen zin om de hulpverlener in de relatie te zijn. Wat zou jij doen?'

Wegwezen

'Uit ervaring zeg ik: wegwezen! Met mijn ex was het drinken vooral in de avond vreselijk. We zijn nog vrienden, maar bij een bezoek zorg ik nu dat ik op tijd vertrek, voordat ze me begint uit te schelden. Alcohol is leuk, maar te veel is een verschrikking!' - Ingrid

'Een drankprobleem is een zwaar onderschat probleem, dat gemakkelijk van kwaad tot erger gaat.' 'Check wat jouw grenzen zijn.' 'Stel een ultimatum.' 'je kunt haar niet redden.'

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Verliefd op een man

Ik dacht niet dat ik het ooit ging zeggen, maar ik denk toch echt dat ik voor het eerst in mijn leven verliefd ben op een man. Gelukkig staat mijn vriendin er ook achter. Ik denk trouwens dat zij hetzelfde voelt voor deze man.

Lees verder

Roze Filmdagen 2025

Op woensdag 19 maart begint het twaalfdaags filmfestival met bijna 120 speelfilms, korte films en documentaires met LGBTQ+ gerelateerde thema's van over de hele wereld!

Lees verder

Nachtdieren

Raven van Dorst in de Verenigde Staten: 'Met alle ontwikkelingen van de afgelopen tijd in het achterhoofd, ben ik benieuwd wie daar 's nachts niet kan of wil slapen in het beloofde land…'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden