Lesbische rap

'Er zijn momenteel grofweg 86 rappers actief en succesvol in Nederland. 81 daarvan zijn mannen, 5 ervan zijn vrouwen. 0 daarvan zijn LGBTQIAP+' en daar brengt LIONSTORM nu verandering in.

Gale en Sterresoet zijn allebei onlangs afgestudeerd aan een HBO kunstvakopleiding en samen vormen zij LIONSTORM. Vanuit de gedachte een urban queer movement te starten hebben zij inmiddels een paar nummers in de startblokken staan, klaar voor release.

Hiphop is nu zo'n beetje het meest populaire muziekgenre en ook Gale en Sterresoet groeiden ermee op. Helaas, vertellen zij, zijn de verhalen door gebrek aan veelzijdige representatie nog eentonig. Vrouwen en de LGBTQIAP+ gemeenschap zijn niet alleen nauwelijks vertegenwoordigd, maar ook nog eens vaak het middelpunt van een haatdragende boodschap.

'Wij brengen een nieuwe, alternatieve en progressieve stem en daarmee de rolmodellen die we zo gemist hebben. Dit doen we voornamelijk door Nederlandstalige lesbische hiphop te ontwikkelen en te presenteren, maar ook middels fotografie, kledingdesign en videoclips.' 

 

 

 

LIONSTORM is een queer urban movement en brengt niet alleen binnen de hiphop, maar ook binnen de queer representatie een nieuw geluid. Gale en Sterresoet leggen het zelf uit:

'We werken overigens met een geheel queer team en zijn zelf ook een queer stel ongeacht Sterre haar dis in bovenstaand filmpje.'

 

Lees meer en bekijk de crowdfundingpage hier.

Volg LIONSTORM op Instagram en houd ook de website in de gaten: www.lionstorm.nl

 

*

Blijf op de hoogte!

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

SERA - Are You Sorry Now

'Het is een krachtige popballad waarin ik de rauwe emoties van liefdesverdriet en teleurstelling laat horen. Are You Sorry Now vertelt mijn verhaal — van alles geven, en toch met lege handen achterblijven.'

Lees verder

Remember the Future

In een tijd waarin we voelen dat onze rechten steeds zwaarder onder druk komen te staan, is het belangrijker dan ooit om als gemeenschap met elkaar te verbinden en stevig naast elkaar te staan.

Lees verder

Vers leesvoer

Tien literaire auteurs schreven korte verhalen rond de thema's liefde, romantiek en vrijheid vanuit queerperspectief en Mashall van Basten Batenburg schreef een verhaal over twee mama's en een kindje. 

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden