Mijn nieuwe LHBT+ icoon

Vroeger was ik fan van Baby Spice. De 'blonde' van The Spice Girls. Als vijfjarige draaide ik het cassettebandje 'Spice' grijs, deed ik hun danspasjes na voor de spiegel en ging mijn verjaardagsgeld op aan spiegels, armbanden en zelfs portemonnees met hun bandlogo. Ik was te klein om te begrijpen waar de nummers over gingen. De liedjes klonken gewoon leuk, ze dansten mooi en ik kon me met één van de leden identificeren. Al was het alleen maar omdat we dezelfde haarkleur hebben.

Het wordt steeds belangrijker dat kinderen zich met iemand kunnen identificeren in de media. Ik ben blij dat mijn toekomstige kinderen opgroeien in een wereld die stappen maakt in het tonen van diversiteit. Zelfs Pixar/Disney wordt steeds inclusiever. Qua afkomst en etniciteit, maar ook qua seksuele oriëntatie. Vorig jaar kwam Out uit. Een film over twee mannen in een relatie waarvan er één het moeilijk vindt om het zijn ouders te vertellen. Gejankt heb ik. Niet eens omdat het herkenbaar is, maar omdat ik weet dat het dat voor anderen is. Het is voor kinderen

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Gondola

Een 'reservoir aan feelgood' met 'bijna ondraaglijke schattigheid', noemt NRC de nieuwe film van Viet Helmer. Vanaf 1 mei zie je Gondola in de Nederlandse filmtheaters. Zij aan Zij verloot kaartjes!

Lees verder

'Alsof je geen grenzen hebt'

Bi+ vrouwen maken disproportioneel vaak seksueel grensoverschrijdend gedrag mee en hebben te maken met hyperseksualisering en miskenning van hun seksuele oriëntatie.

Lees verder

Prachtige plannen

Wij waren al aan het sparen voor de grote reis, met misschien nog wel een bezoekje aan Disney World. Dan ineens komt in het nieuws dat Amerika een kant op gaat die meer en meer anti-gay is.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden