Geen zin in een koophuis

'Mijn vriendin en ik zijn al ruim een jaar op zoek naar een koophuis. We zitten momenteel in een betaalbare huurflat op een prima locatie, maar kopen leek toch verstandiger. Althans, volgens mijn vriendin. Een huis is een goede investering, het wordt van jezelf, huur is weggegooid geld. Nou ja, iedereen kent de argumenten wel. Ik ben het daar nooit helemaal mee eens geweest, want een huurhuis betekent voor mij gemak en vrijheid. Je hoeft niet naar onderhoud om te zien en kunt weg als je wilt. Met een koophuis is dat wel anders.

Maar goed, ik ben toch in mijn vriendins verhaal meegegaan. Vorig jaar waren de huizenprijzen wel hoog, maar toch lager dan nu. Ik schrik van de gekte op de huizenmarkt. Vaak krijg je maar tien minuten om een huis te bekijken, omdat er zoveel gegadigden zijn en die gaan dan ook nog overbieden. Ik had al mijn twijfels bij een koophuis, maar die zijn nu omgeslagen in onwil om nog een huis te kopen. Ik heb er geen zin in. Zo idioot veel geld is het niet waard. Mijn vriendin is er boos en verdrietig over. Ze vraagt of ik niet meer van haar houd. Daar heeft het helemaal niets mee te maken. Wat zou jij doen?'

 

Praat over je relatie
'Het meest problematisch aan je verhaal vind ik dat je vriendin de gezamenlijke aanschaf van een huis ziet als blijk van vertrouwen in jullie relatie. Nu je geen zin meer hebt in de investering is ze boos en verdrietig en twijfelt ze zelfs aan

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Verliefd op een man

Ik dacht niet dat ik het ooit ging zeggen, maar ik denk toch echt dat ik voor het eerst in mijn leven verliefd ben op een man. Gelukkig staat mijn vriendin er ook achter. Ik denk trouwens dat zij hetzelfde voelt voor deze man.

Lees verder

Roze Filmdagen 2025

Op woensdag 19 maart begint het twaalfdaags filmfestival met bijna 120 speelfilms, korte films en documentaires met LGBTQ+ gerelateerde thema's van over de hele wereld!

Lees verder

Nachtdieren

Raven van Dorst in de Verenigde Staten: 'Met alle ontwikkelingen van de afgelopen tijd in het achterhoofd, ben ik benieuwd wie daar 's nachts niet kan of wil slapen in het beloofde land…'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden