Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag. De Balie in Amsterdam verwelkomt op die dag een van de meest invloedrijke stemmen in het feministisch debat: Roxane Gay. Als auteur van internationale bestsellers zoals Bad Feminist en Hunger heeft zij de grenzen van modern feministisch denken opnieuw gedefinieerd.
'Tijdens deze bijzondere avond duiken we samen met Gay in de kracht van literatuur als middel voor verandering. Hoe beïnvloedt storytelling de strijd voor rechtvaardigheid en gelijkheid? Wie krijgt de ruimte om zijn of haar verhaal te vertellen? En hoe kan literatuur bestaande machtsstructuren doorbreken?' Met haar scherpe inzichten en diepgaande analyses biedt Roxane Gay een inspirerend perspectief op de relatie tussen feminisme, macht en verhalen vertellen.
Roxane Gay (1974) is schrijver, universitair docent en cultuurcriticus. Ze schreef boeken en essays, de bundel Bad Feminist is een collectie van haar werk over feminisme in de breedste zin, op cultureel en persoonlijk vlak; hoe is onze cultuur en media van invloed op beeldvorming en daarmee ook de vraag hoe je het 'goed' doet: hoe ben je een goeie feminist, mag je dan nog lippenstift op en een rokje aan? In een interview met Times Magazine in 2014 zegt ze: 'In deze essays probeer ik te laten zien hoe feminisme mijn leven beïnvloed, in positieve en negatieve zin. De essays laten zien hoe het is om door de wereld te bewegen als vrouw. Het gaat niet eens zozeer over feminisme, meer over menselijkheid en empathie.'
TED talk 2016, Roxane Gay - Bad Feminist.
Roxane Gay identificeert zich als biseksueel. Ze is getrouwd met schrijver en kunstenaar Debbie Millman. Ze hadden het plan om van hun trouwen een groot feest te maken, niemand minder dan Gloria Steinem zou dit huwelijk voltrekken, maar de covid pandemie maakte dat ze het klein hielden en elkaar in besloten kring het ja-woord gaven. 'There’s nobody in the world who could understand me the way she does. Describe our relationship? Ultimate pleasure,' – zegt Debbie Millman. Vorig jaar werd het stel uitgelicht in het fotoboek Queer Power Couples – on Love and Possibility.
Internationale Vrouwendag in Amsterdam
In het weekend van Internationale Vrouwendag (7-8 maart) nodigt De Balie toonaangevende denkers, makers en ondernemers uit om na te denken over het feminisme van nu. In een wereld waarin radicaal-rechtse politici en techbros de handen ineen lijken te slaan, met welke uitdagingen worden vrouwen geconfronteerd?
Meer info: debalie.nl
*
Blijf op de hoogte: